BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

“Alkanų” lietuvių žvejybos ypatumai || ŽVEJYBA

Pagavai - paleisk. Tokio tipo žvejybos licencijos galioja net Kaliningrado Srityje (Rusija), o į besielgiančius priešigai ne tik baudžia gamtosaugininkai, bet ir skeptiškai vertina kolegos.Lietuva - “elitinių” ir “alkanų” runkelių kraštas, nes joje gyvenantys žvejai ne tik su pasimėgavimu iš Neries traukia nuo radonų, žirnio dydžio ikrų išpurtusias lašišas per jų nerštą, jas tempia namo, skrodžia voniose, daro koncervus, sūdo, bet ir didvyriškai fotografuojasi bei internetu nuotraukas siuntinėja. Trūksta tik prierašo: padariau nusikaltimą (į Raudonąją knygą įtrauktų gyvūnų gaudymas užtraukia baudžiamąją atsakomybę) - grožėkitės.Galima suprasti ir gamtosaugininkus - iš nuotraukų labai sunku identifikuoti žmonių veidus, tačiau įmanoma, todėl reikėtų kreiptis į prokuratūrą ir prašyti pagalbos išaiškinant tokius didvyrius. Būtų kaip su “kaimo ereliu”, tik ne kaime, o Vilniaus širdyje.


Prie kiekvieno upės posūkio pareigūno nepastatysi. Per brangu valstybei, be to, ji stengiasi - organizuoja net specialią akciją migruojančioms neršti lašišoms apsaugoti - LAŠIŠA 2007. Ir brakonierių sugauna, ir solidžius (daugiau nei 100 000 Lt) ieškinius jiems pareiškia, tačiau tai, matyt, prevenciškai “alkanųjų” neveikia. Juolab, kad tų lašišų į Lietuvą tik apie 8000 plaukia - dalį pagauna prie kuršmarių, kitą dalį - Nemuno deltoj, dar dalį Šventojoj, paskui - Neryje ir kitose šios antros pagal dydį Lietuvos upės baseine. Lieka, geriausiu atveju, pusė…Egsituoja tokių problemų sprendimo būdas. Net keli. Pirma, Lietuvoje reikia itin išgryninti mėgėjišką veiklą - žūklę. Tai darant, (antra) uždrausti vidaus vandenyse verslinę žvejybą. Trečia, per lašišinių žuvų nerštą uždrausti bet kokią žvejybą migracijos keliais tampančiose upėse. Tada būtų lengviau gaudyti brakonierius, nes bet kuris asmuo su bet kokiu žvejybos įrankiu tuo metu prie upės būtų brakonierius. Padidinti baudas neklausant visų klykaujančių, cypaujančių ar kitaip burnojančių, nes, paprastai, protingi supranta (pakentės), o kvailučiai - niekam neįdomūs.


Suprantantys apie žūklę MP skaitytojai supras, kad sukrė, esanti sugautos lašišos nasruose, spalio - lapkričio mėnesiais nėra pats tinkamiausias masalas žūklauti Neryje ties Vilniaus miestu, nes jokios kitos žuvys ant jos neužkibs. Salačiams, paprastai, yra naudojami vadinamieji Kasmaisteriai (upinės blizgės), lydekoms - gerokai stambesni masalai, todėl, jei žvejas užsidėjęs sukrę, tikėtina, jo tikslas - lašiša.p.s. žinoma, kartu su “paketu” nuotraukų, keliaujančių per internetą, keliauja ir neatsiejamas sužvarbusių ir “alkanų” pseudožvejų (brakonierių) palydovas “stumbras” ir “sobieskis”.THE END

Rodyk draugams

Rašyti komentarą