BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

P. Auštrevičius dėl R. Žakaitienės atsistatydinimo gali pasitarti su sekretoriais || POLITIKA

Rugsėjo 29 dieną švietimo ir mokslo ministrė socialdemokratė Roma Žakaitienė konferencijoje Vilniaus savivaldybėje sostinės mokyklų pedagogams pasiūlė pasikonsultuoti su ministerijos sekretoriumi, kaip norint reikėtų apeiti įstatymus.


„Siūlau pasiskambinti mūsų sekretoriui ir pasiklausti, kaip išsisukti nepažeidžiant įstatymų. Aš labai negražiai sakau“, - sakė R. Žakaitienė.


Toks ministrės siūlymas pasigirdo po to, kai mokytojai pasipiktino nedidinamu jų atlyginimu už valandas, o nuo rugsėjo įvedamu tik kelių šimtų litų priedu klasių auklėtojams.Merdinčio Liberalų sąjūdžio galvai, kuris yra vienas iš nedaugelio medžiotojo pažymėjimo neturtinčių Seimo narių, Petrui Auštrevičiui prireikė savaitės išgimdyti siūlymą socialdemokratei trauktis iš ministrės posto.


„Jei ministrės žodžiuose, jog mokytojų padėties gerinimas jai yra prioritetinis uždavinys, yra nors kiek tiesos, Vyriausybės nesugebėjimas rasti pinigų šiam tikslui turėtų priversti ministrę susimąstyti, ar jai vieta šioje, jos nuomonės nepaisančioje Vyriausybėje. Štai Švedijos gynybos ministras atsistatydino vien dėl barnio su finansų ministru, kuris norėjo mažinti gynybos biudžetą. R. Žakaitienė ne vienerius metus yra politikoje ir elementariausia savigarba turėtų ją priversti elgtis ryžtingai“, – sako P. Auštrevičius.


Kritika gal protinga bei būdinga oponuojančiai linijai, tačiau neatrodo rimtai, kai ją išsako savo daržą piktžolėmis apleidęs parlamentaras. Ypač po to, kai pats Liberalų sąjūdis byra ir skyla, o iki rinkimų jo gali visai nebelikti.


THE END

Rodyk draugams

G. Petrikas - V. Grigaravičiaus KARPIS || ŽŪKLĖ || ŽINIASKLAIDA

Generalinis policijos komisaras Vytautas Grigaravičius ir naujienos apie Gintarą Petriką buvo neatsiejamos, kai 2005 m. pabaigoje viešą erdvę užgriuvo informacija apie JAV sulaikytą bėglį iš Lietuvos. Tuomet generalinis komisaras prie tuometinio Seimo pirmininko Artūro Paulausko durų žurnalistams rodydamas mobiliuoju telefonu darytą G. Petriko abrozdėlį iškilmingai pranešė apie sėkmingą operaciją, nors ją derino daugiau Generalinės prokuratūros pareigūnai.


Dabar, kai G. Petrikas iš tiesų “grįžta” į Lietuvą, visi užmiršo anų laikų V. Grigaravičiaus nuopelnus, todėl nežinia sutapimas tai ar ne, bet ant 2007 09 03 dienos žurnalo “Ekstra” virželio puikuojasi du “anonsai” - viename, - “Vytauto Grigaravičiaus žūklės filosofija”, kitame - “Gintaras Petrikas sugrįžta”. Geriau už žodžius kalba iliustracijos, todėl vieną tokią pateikiu žemiau.Atsivertus žurnalą paaiškėja, kad V. Grigaravičius yra ne tik “filosofas”, bet ir nugalėtojas, gaudantis tik dideles žuvis. Jam kone iš pirmo metimo užkibo trofėjinis KARPIS, svėręs 13,5 kg. Paskui aprašoma ir tai, kad V. Grigaravičius myli ir tausoja gamtą - dideliu žuvų į žuvienės katilą nepjausto, o paleidžia atgal ten, iš kur tą žuvį ištraukė.Taigi, žūklautojams aišku, kad toks veiksmas yra profesionalumo, išlaikyto, politiško požiūrio į gamtą ir aplinką demonstravimas. Įdomu, ar tai yra priminimas, jog G. Petrikas irgi buvo trofėjinis laimikis ar tai tiesiog ženklas, kad tik tuo metu, kai G. Petrikas yra parvežamas į Lietuvą ir visi darbai jau padaryti, kriminalistas gali lengviau atsikvėpti ir pabendrauti su gamta?
Tikras žvejas ir medžiotojas V. Grigaravičius. Šias nuotraukas cituoju iš žurnalo “Ekstra”, kurį galima nusipirkti spaudos kioskuose kiekvieną pirmadienį, o dalį informacijos galima rasti Lietuvos ryto interneto svetainėje nuspaudus nuorodą “Ekstra”.


THE END

Rodyk draugams

DELFIS.LT = DELFINAS.LT = TUNYLA.LT = VAKAROZINIOS.LT = ? || ŽINIASKLAIDA

Šiandien šiek tiek nustebau interneto naršyklės eilutėje surinkęs tunyla.lt ir pamatęs, kaip prasidaro “Vakaro žinių” internetinė versija. Tunyla.lt permeta į vakarozinios.lt, kur skelbiamos bulvarinio dienraščio “Vakaro žinios”, priklausančio Tomkų šeimai, publikacijos.


Nebūčiau apie tai užsiminęs, jei ne pirmoji publikacija apie šiukšles ir jų biznį, kurio dalis priklauso “Medžiotojų partijai”. Tikiuosi, kad ateityje rasiu laiko sudėlioti bent šiukšlių biznio Vilniuje grandinę pagal akcininkus ir pajamas. Tada bus aišku, kas už ko stovi ir kam rūpi padaryti taip, jog šiukšlių gyventojai nerūšiuotų (Vilniuje įsigaliojo nauja tvarka - gyventojai moka tik už mišrių atliekų išvežimą, todėl iš kiemų ėmė dingti konteineriai).


Respublikos grupė įvairiais būdais beldėsi į internetą - pradžia buvo skambiai startavęs delfis.lt, apie kurį daugiausiai davė žinoti tikrasis DELFI.LT ir jį garsiai palaikęs LRT.LT bei kai kurie blogeriai. Vėliau dėl teismo arešto delfis.lt pavirto į delfinas.lt, dar vėliau - į tunyla.lt . Šis - į vakarozinios.lt.Bulvarinio dienraščio “Vakaro žinios” pirmasis puslapis.
Vaizdas paimtas iš vakarozinios.lt


THE END

Rodyk draugams

Lietuviški draudimai Katedros aikštėje ir Vatikano “Going Green” || BAŽNYČIA

Kai jau ne pirmas Šventojo sosto vadovas iš Vatikano vis dažniau kalba apie žaliąją politiką, Vilniaus arkivyskupas metropolitas Audrys Juozas Bačkis ir kiti viešumoje pasirodo su jau tradicija virtusiais pasilinksminimų sostinės Arki Katedros aikštėje draudimais. Todėl kyla klausimas, kada kas nors girdėjo šį ganytoją raginant nebūti abejingiems gamtai ir ateičiai?

Pavyzdžiui, liepos pabaigoje Katalikų naujienų tarnyba pranešė apie tai, kad vykdydamas savo misiją Vatikanas užsibrėžė saugoti ne tik sielas, bet ir žaliąją planetą.

Vatikanas pradės nuo savęs: jau kitais metais ant Pauliaus VI auditorijos stogo bus įrengti saulės baterijų paneliai, kurių sukuriamos energijos turėtų pakakti viso pastato elektros energiją naudojančioms šildymo, vėdinimo ir apšvietimo sistemoms.

Ir tai Vatikano technologai vadina tik pradžia, nors Vatikanas nėra padėjęs parašo po Kyoto protokolu, kuriuo susitarta žaboti spartėjantį planetos klimato atšilimą.

Vatikano galva Benediktas XVI vis dažniau viešose kalbose užsimena ne tik apie sielų ganymą, bet ir aiškiai įvardina grėsmes dėl Pasaulio vartojimo tempų, šylančio klimato. Pabrėždamas tai Popiežius demonstruoja sveiką požiūrį. Apie jį liudija ir žalia šventiko rūbų spalva, kuri per vieną iš pasirodymų viešumoje sukėlė daug klausimų: ką reiškia žali Popiežiaus drabužiai, ką jis bando tuo pasakyti? ir t.t.

Vatikanas mato pareigą prieš viso pasaulio bendruomenę eiti žaliuoju keliu, o Lietuvos ganytojų pareiga - draudimai. Kas trukdo gerbiamam metropolitui sekti Vatikano pėdomis?

Dar šiek tiek į temą: dienraštis “Lietuvos žinios” rugsėjo 4 dieną rašo, kad pirmajam Katalikų Bažnyčios surengtam žaliųjų idėjas skleidžiančio jaunimo sambūriui vadovaujantis popiežius Benediktas XVI paragino pasaulio lyderius, “kol dar nevėlu, imtis drąsių sprendimų, kurie atkurtų žmogaus ir gamtos sąjungą”.

“Priimant gamtosaugos sprendimus reikia griežtai apsispręsti ir tvirtai pasiryžti pakeisti esamas tendencijas, kurios gali lemti nepataisomą degradaciją, - kalbėjo per pamokslą žaliu drabužiu kasmetinės Kūrinijos išsaugojimo dienos proga vilkintis popiežius kalno papėdėje netoli Loreto miesto Adrijos pakrantėje susirinkusiai miniai. - Naujajai kartai bus patikėta planeta, kuri jau dabar rodo aiškius ženklus, jog pasirinkta vystymosi kryptis ne visada saugo trapią pusiausvyrą.” Tai buvo viena stipriausių Benedikto XVI kalbų apie aplinkosaugą.

Atėję susitikti su popiežiumi daugiau nei 300 tūkst. jaunų žmonių miegojo ant antklodžių bei palapinėse ir visą naktį meldėsi. Sekmadienio rytą prie jų prisijungė dar maždaug 200 tūkst. žmonių iš visos Italijos. Tačiau Mišiomis užbaigtas dviejų dienų sambūris, priešingai nei ankstesni jaunimo susirinkimai, po kurių likdavo tonos šiukšlių, šį kartą nepadarė aplinkai jokios žalos.

THE END

Rodyk draugams