BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kazokiškės - gerai ar blogai || APLINKA


Praėjusią savaitę šalia Elektrėnų, Kazokiškėse, buvo atidarytas naujas regioninis sąvartynas. Prieš atidarymą protestavo vietiniai žmonės.


Mano komentaras šia tema būtų labai trumpas: kad atidarytas toks sąvartynas - labai gerai, kad protestuoja žmonės - blogai.


THE END

Rodyk draugams

“Alkanų” lietuvių žvejybos ypatumai || ŽVEJYBA

Pagavai - paleisk. Tokio tipo žvejybos licencijos galioja net Kaliningrado Srityje (Rusija), o į besielgiančius priešigai ne tik baudžia gamtosaugininkai, bet ir skeptiškai vertina kolegos.Lietuva - “elitinių” ir “alkanų” runkelių kraštas, nes joje gyvenantys žvejai ne tik su pasimėgavimu iš Neries traukia nuo radonų, žirnio dydžio ikrų išpurtusias lašišas per jų nerštą, jas tempia namo, skrodžia voniose, daro koncervus, sūdo, bet ir didvyriškai fotografuojasi bei internetu nuotraukas siuntinėja. Trūksta tik prierašo: padariau nusikaltimą (į Raudonąją knygą įtrauktų gyvūnų gaudymas užtraukia baudžiamąją atsakomybę) - grožėkitės.Galima suprasti ir gamtosaugininkus - iš nuotraukų labai sunku identifikuoti žmonių veidus, tačiau įmanoma, todėl reikėtų kreiptis į prokuratūrą ir prašyti pagalbos išaiškinant tokius didvyrius. Būtų kaip su “kaimo ereliu”, tik ne kaime, o Vilniaus širdyje.


Prie kiekvieno upės posūkio pareigūno nepastatysi. Per brangu valstybei, be to, ji stengiasi - organizuoja net specialią akciją migruojančioms neršti lašišoms apsaugoti - LAŠIŠA 2007. Ir brakonierių sugauna, ir solidžius (daugiau nei 100 000 Lt) ieškinius jiems pareiškia, tačiau tai, matyt, prevenciškai “alkanųjų” neveikia. Juolab, kad tų lašišų į Lietuvą tik apie 8000 plaukia - dalį pagauna prie kuršmarių, kitą dalį - Nemuno deltoj, dar dalį Šventojoj, paskui - Neryje ir kitose šios antros pagal dydį Lietuvos upės baseine. Lieka, geriausiu atveju, pusė…Egsituoja tokių problemų sprendimo būdas. Net keli. Pirma, Lietuvoje reikia itin išgryninti mėgėjišką veiklą - žūklę. Tai darant, (antra) uždrausti vidaus vandenyse verslinę žvejybą. Trečia, per lašišinių žuvų nerštą uždrausti bet kokią žvejybą migracijos keliais tampančiose upėse. Tada būtų lengviau gaudyti brakonierius, nes bet kuris asmuo su bet kokiu žvejybos įrankiu tuo metu prie upės būtų brakonierius. Padidinti baudas neklausant visų klykaujančių, cypaujančių ar kitaip burnojančių, nes, paprastai, protingi supranta (pakentės), o kvailučiai - niekam neįdomūs.


Suprantantys apie žūklę MP skaitytojai supras, kad sukrė, esanti sugautos lašišos nasruose, spalio - lapkričio mėnesiais nėra pats tinkamiausias masalas žūklauti Neryje ties Vilniaus miestu, nes jokios kitos žuvys ant jos neužkibs. Salačiams, paprastai, yra naudojami vadinamieji Kasmaisteriai (upinės blizgės), lydekoms - gerokai stambesni masalai, todėl, jei žvejas užsidėjęs sukrę, tikėtina, jo tikslas - lašiša.p.s. žinoma, kartu su “paketu” nuotraukų, keliaujančių per internetą, keliauja ir neatsiejamas sužvarbusių ir “alkanų” pseudožvejų (brakonierių) palydovas “stumbras” ir “sobieskis”.THE END

Rodyk draugams

WWF - ir gamtą galima reklamuoti patraukliai || GAMTA


           WWF reklaminės kampanijos.


Negalėjau susilaikyti jų nepaskelbęs.


THE END

Rodyk draugams

Galingieji pešasi - žinom daugiau || POLITIKA || Aukštasis pilotažasŽiniasklaidos reklamos skaitliukas sukasi neprasidėjus šventiniam sezonui.


Niekas neskelbia apie nuolaidas, akcijas, neperša įsigyti 90 proc. nereikalingo šlamšto.


Šventės - asmeninis kiekvieno lietuvio pasirinkimas.


Galingieji šiandien lietuviams parinko kitą temą, Nacionalinio investuotojo. Dar ją vadina “lemputės”, “elektros”, “trenkusio žaibo” tema.


Ją vystant politikai laikosi tvirčiau, nors jiems būdinga lieti emocijas. Verslininkai nepratę. Todėl skysta ir lieja.


Galingieji pešasi. Mes žinom daugiau:


“Nausėda yra Nausėda. Neturiu komentaro”, - Darius Nedzinskas, UAB “NDX energija” generalinis direktorius, “Respublikos” paklaustas, ką mano apie G. Nausėdos priekaištus dėl galbūt skuboto Nacionalinio investuotojo partnerių pasirinkimo, 2007 11 21.


“Trankyti durimis ar mėginti ką nors sužlugdyti nėra reikalo. Jie (NDX energija) yra rimti verslininkai ir jie tikrai mato, kad šitame projekte yra galimybių gerai uždirbti, taigi jie arba pasibaidė, arba stiprina savo derybines pozicijas. Juolab Vyriausybė, nors ir priremta prie sienos, turi alternatyvų. Pernelyg spaudžiant Vyriausybę galima pasiekti ir priešingą rezultatą - atsidurti už žaidimo ribų”, - G. Nausėda, SEB Vilniaus banko patarėjas, “Respublika”, 2007 11 21.


“Man yra žinomi faktai apie ilgalaikį pono D. Mockaus bendradarbiavimą, veikimą kartu su Rusijos saugumo tarnybų rezidentais ir su šių rezidentų įkurtomis Lietuvoje kompanijomis. Tai yra vienas faktas. Antras faktas. Jūs pažiūrėkite į braižą. Anuomet buvo tokia kompanija “Status”. Tokių kompanijų bruožas yra siekti kontroliuoti žiniasklaidą ir užsiiminėti teisiniu šantažu. O šiandien analogiškais veiksmais užsiiminėja “MG Baltic” koncernas”, - Ž. Marcinkevičius, bendrovės “NDX energija” valdybos narys ir vienas iš “MAXIMA LT” savininkų, LTV  laida “TV forumas”, 2007 11 19.


“Tai kad čia nėra ką komentuoti. Aš labai stebiuosi, kad jis gali taip meluoti į eterį. Čia vienas trumpas komentaras… Žilvinai, gerai esi išpudruotas”, - D. Mockus, koncerno MG Baltic prezidentas, LTV  laida “TV forumas”, 2007 11 19, atsakymas į Ž. Marcinkevičiaus teiginį.


“Tada D. Mockus ir V. Bieliauskas atvirai veikė kartu. V. Bieliauskas reorganizavo bendrovę “Status alfa” į “Status ir partneriai”. Jos veikloje aktyviai dalyvavo ir D. Mockus”, - A. Martinkevičius, koncerno SBA prezidentas, “Lietuvos rytas”, 2007 11 19, komentuoja D. Mockaus ryšius su abejotinomis bendrovėmis, Rusijos kapitalu ir tarnybomis.


Nepriimtinas man LTV žurnalistas Rimvydas Paleckis (turbūt dėl nevykėlio brolio iš Vilniaus savivaldybės), tačiau reikėtų jį pagerbti už įžvalgas.


Galbūt ne jį, o Vitą Tomkų, kuris gegužę dergė D. Mockų, o R. Paleckis tik krimstelėjo M koncernui.


Priminsiu krimstelėjimą: „Respublika” vienu „a la Tomkus” sakiniu leidžia suprasti, kad „MG Baltic” šeimininkas Darius Mockus gali būti susijęs su Dekanidzėmis. „Paskutinė instancija”, pvz., galėtų patyrinėti, ar tikrai D. Mockus draugavo ar draugauja su Dekanidzėmis. Būtų „reitinginė” laida.”


THE END

Rodyk draugams

Halloween’o kultūra || RELIGIJA

Beribis lietuvių verslininkų išradingumas atsispindi pramogų pasaulio veidrodyje. Arba atsakymas, kaip paversti ne visai patiems/visiems suprantamą šventę “juodų juodžiausia ir baisiausia Rumunijos naktim:)”.


Surankiojau pavadinimus, kuriais klubų vadybininkų vadybininkai pakrikštijo Halloweeno naktį. Galima būtų surengti balsavimą, kas geresnis ir originalesnis. Man asmeniškai šypseną sukėlė Lazdynų (Vilnius) klubo PAPARTIS vakarėlio pavadinimas:), o vienas taikliausių - THE DUBLINER (sąraše Nr. 10), tačiau aš būčiau daręs kitaip ir šį vakarėlį būčiau pavadinęs taip: THE DUBLINER PRESENTS HALLOWEEEN.


 


 


VILNIUS


1. Halloveen  Šventiniai renginiai // Transylvania
2. Halloween Party disco/funk ritmu su “Bekešo vilkais” // Gyvos muzikos klubas “Tamsta”
3. Angelai & Demonai // Men‘s Factory
4. Are You Ready for Helloween // Vis-a-Vis
5. Baisiausias metų vakaras “Helloween” // Papartis
6. Drakulos naktis // Muilo fabrikas
7. DYNAMI:T Haloween Night @ Litexpo With TIMO MAAS (2) // Parodų centras “Litexpo”
8. Funking Halloween // Helios club
9. Grand Halloween Carnival // Galaxy/Forum Palace
10. Guinness presents Halloween  Vakarėliai The Dubliner
11. Halloween Party! Projektas “AC/DC gyvai” // Brodvėjaus Pub'as
12. Halloween - Reanimacija // Artistai
13. Halloween At Heaven  // Heaven klubas
14. Halloween: When Spirits Awake… // New Style
15. Helloween Night with “Fata Morgana” // Obuolio muzikos klubas
16. Helloweenas  Vakarėliai // Malibu naktinis klubas
17. Helovino naktis ir vyrų striptizas “Gelbėtojų šou” // Prospekto P.U.B.
18. Junior Halloween // Heaven klubas
19. Juodai Juodas Haloweenas // Pabo Latino
20. MiniHELLtechnO & WEENelectro // Ibish Lounge
21. Mosquito Halloween Los Dias De Los Muertos // GCW Champagne bar
22. My Dying Bride // Kalvarijų 1
22.Relax in Halloween Party // Relax
23. Siaubo filmai // Villa Alicante
24. “Taste it - Halloween” // Allstars sporto baras/Forum Palace


KAUNAS pasirodė geriau. Pavyzdžiui visiems vilniečiams Kaune žinomame “Los patrankos” klube vyko vakarėlis: HELLOWEENAS: šunkelis į antižvaigždes. Daugiau komentarų turbūt nebereikia.


Pasakojama, kad Halloweenas - tai per metus mirusių žmonių sielų įsikūnijimo į gyvuosius naktis. Liūdna  ir mistiška “šventė”, per kurią visi stengiasi atrodyti kuo blogiau, kuo labiau gąsdinančiai tam, kad numirėlių sielos aplenktų juos ir įsikūnitų tuose žmonėse, kurie atrodo geriau. Taip pat yra priimti tam reikalui apsaugoti ir savo namus, apstatant įėjimus išskobtais moliūgais, kuriuose deginamos žvakės.


Taigi, vakarėliniai Halloweenai gerokai nutolę nuo tikrosios šios nakties idėjos ir toliau provincialiai džiaugiasi rumuniška drakula, transilvanija ir t.t.


p.s. be to, lietuvaičiams prieš rengiant šventes reikėtų išsiaiškinti, koks iš tikrųjų yra jų originalus pavadinimas, nes vieni kviečia į hElloween'ą, antri - į hAlloween'ą.


THE END

Rodyk draugams