BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Lietuviški draudimai Katedros aikštėje ir Vatikano “Going Green” || BAŽNYČIA

Kai jau ne pirmas Šventojo sosto vadovas iš Vatikano vis dažniau kalba apie žaliąją politiką, Vilniaus arkivyskupas metropolitas Audrys Juozas Bačkis ir kiti viešumoje pasirodo su jau tradicija virtusiais pasilinksminimų sostinės Arki Katedros aikštėje draudimais. Todėl kyla klausimas, kada kas nors girdėjo šį ganytoją raginant nebūti abejingiems gamtai ir ateičiai?

Pavyzdžiui, liepos pabaigoje Katalikų naujienų tarnyba pranešė apie tai, kad vykdydamas savo misiją Vatikanas užsibrėžė saugoti ne tik sielas, bet ir žaliąją planetą.

Vatikanas pradės nuo savęs: jau kitais metais ant Pauliaus VI auditorijos stogo bus įrengti saulės baterijų paneliai, kurių sukuriamos energijos turėtų pakakti viso pastato elektros energiją naudojančioms šildymo, vėdinimo ir apšvietimo sistemoms.

Ir tai Vatikano technologai vadina tik pradžia, nors Vatikanas nėra padėjęs parašo po Kyoto protokolu, kuriuo susitarta žaboti spartėjantį planetos klimato atšilimą.

Vatikano galva Benediktas XVI vis dažniau viešose kalbose užsimena ne tik apie sielų ganymą, bet ir aiškiai įvardina grėsmes dėl Pasaulio vartojimo tempų, šylančio klimato. Pabrėždamas tai Popiežius demonstruoja sveiką požiūrį. Apie jį liudija ir žalia šventiko rūbų spalva, kuri per vieną iš pasirodymų viešumoje sukėlė daug klausimų: ką reiškia žali Popiežiaus drabužiai, ką jis bando tuo pasakyti? ir t.t.

Vatikanas mato pareigą prieš viso pasaulio bendruomenę eiti žaliuoju keliu, o Lietuvos ganytojų pareiga - draudimai. Kas trukdo gerbiamam metropolitui sekti Vatikano pėdomis?

Dar šiek tiek į temą: dienraštis “Lietuvos žinios” rugsėjo 4 dieną rašo, kad pirmajam Katalikų Bažnyčios surengtam žaliųjų idėjas skleidžiančio jaunimo sambūriui vadovaujantis popiežius Benediktas XVI paragino pasaulio lyderius, “kol dar nevėlu, imtis drąsių sprendimų, kurie atkurtų žmogaus ir gamtos sąjungą”.

“Priimant gamtosaugos sprendimus reikia griežtai apsispręsti ir tvirtai pasiryžti pakeisti esamas tendencijas, kurios gali lemti nepataisomą degradaciją, - kalbėjo per pamokslą žaliu drabužiu kasmetinės Kūrinijos išsaugojimo dienos proga vilkintis popiežius kalno papėdėje netoli Loreto miesto Adrijos pakrantėje susirinkusiai miniai. - Naujajai kartai bus patikėta planeta, kuri jau dabar rodo aiškius ženklus, jog pasirinkta vystymosi kryptis ne visada saugo trapią pusiausvyrą.” Tai buvo viena stipriausių Benedikto XVI kalbų apie aplinkosaugą.

Atėję susitikti su popiežiumi daugiau nei 300 tūkst. jaunų žmonių miegojo ant antklodžių bei palapinėse ir visą naktį meldėsi. Sekmadienio rytą prie jų prisijungė dar maždaug 200 tūkst. žmonių iš visos Italijos. Tačiau Mišiomis užbaigtas dviejų dienų sambūris, priešingai nei ankstesni jaunimo susirinkimai, po kurių likdavo tonos šiukšlių, šį kartą nepadarė aplinkai jokios žalos.

THE END

Rodyk draugams

Rašyti komentarą